No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ajax-i i mrekullive nuk ekziston më, klubi arkëton 247 milionë euro

Ajax-i i mrekullive nuk ekziston më, klubi arkëton 247 milionë euro

Kush e ka radhën?

Me Donny van de Beek te Manchester United, Ajax-i ka shitur yllin e radhës të asaj skuadre që vetëm dy vite më parë ka gjunjëzuar gjigantët e Europës dhe ka qenë një hap larg finales së Champions League.

Një eksod që mund të vazhdojë gjatë kësaj merkatoje, duke parë se si Onana dhe Tagliafico kanë dhënë mesazhe të qarta në lidhje me të ardhmen e tyre.

Klubi holandez ka përfituar 247 milionë euro deri tani nga shitja e shtatë yjeve.

Ja lojtarët e shitur nga sezoni i mrekullive:

Veltman (te Brighton për një milion)

De Ligt (tek Juventus për 85.5 milionë)

Van De Beek (te Manchester United për 39 milionë)

Schone (te Genoa për 1.5 milionë)

De Jong (te Barcellona për 75 milionë)

Ziyech (te Chelsea për 40 milionë)

Sinkgraven (te Leverkusen për 5 milionë)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Recent Comments