No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Muriqi: Po acarohem, dua të kaloj te Lazio!

Muriqi: Po acarohem, dua të kaloj te Lazio!

Sulmuesi Vedat Muriqi ka dalë hapur dhe ka theksuar se dëshiron kalimin te Lazio. Shtatlarti është i habitur se si ende nuk po mbyllet marrëveshja me italianët dhe se turqit po kërkojnë më shumë se sa çmimi real i tij.
“Kalimi te Lazio është një hap i rëndësishëm për karrierën time. Lazio luan në Serie A dhe do të jetë në Champions League prandaj nuk ka më mirë se kaq”, – tha shqiptari për gazetarin Ertan Suzgun.
“Negociatat po zgjasin për një kohë të gjatë dhe kam filluar të acarohem. Dua të lë Fenerbahçen në mënyrën më të mundshme dhe ata mund të më shesin mua për një çmim 6 herë më të shtrenjtë se sa më blenë, nuk e di pse po zgjasin kaq shumë. Kam qëndruar pa folur si kërkesë e klubit”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments