No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Klubi i Bundesligas thyen pandeminë dhe rihap stadiumin për 8500 tifozë!

Klubi i Bundesligas thyen pandeminë dhe rihap stadiumin për 8500 tifozë!

Bundesliga rihapet për publikun. Në fakt, në ditën e parë të kampionatit, Leipzig do të jetë në gjendje të llogarisë në kontributin e tifozëve. Klubi gjerman tha në faqen e saj të internetit: “RB Leipzig ka në plan të lejojë spektatorët të shikojnë ndeshjen në shtëpi kundër Mainz më 20 shtator. Një marrëveshje specifike për vendin është nënshkruar me departamentin e shëndetit publik të qytetit të Leipzig, e cila do të lejojë rreth 8,500 njerëz të marrin pjesë “.
Ata me fat do të tërhiqen me short nga kompania në mesin e 22,500 abonentëve të sezonit të kaluar. Asnjë kupon nuk do të ketë një shitje falas dhe për këtë arsye vetëm banorët e Saksonisë do të jenë në gjendje të hyjnë në stadium. Sigurisht që ka kufizime, por Leipzig i pranoi të gjithë për arsyen e vetme që të mos luante përsëri me stadiumin plotësisht bosh. Për më tepër, kjo marrëveshje ishte e mundur sepse në Gjermani për këto vendime qeveria ose Federata nuk funksionojnë, por shtetet individuale.
Për momentin, Leipzig është i pari dhe i vetmi klub që rihap dyert e ‘shtëpisë së tij’. Sidoqoftë, në vazhdën e saj, Hertha, Union Berlin dhe Frankfurt janë tre kompanitë e tjera që kanë bërë të njëjtën kërkesë dhe presin përgjigje. E kush e di atëherë që së shpejti nuk do të shohim të gjithë stadiumet gjermane me një pjesë të mirë të tifozëve të tyre shumë të nxehtë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments