No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E kryer: James kapet mat në Angli, 3 vite kontratë dhe prezantimi...

E kryer: James kapet mat në Angli, 3 vite kontratë dhe prezantimi brenda orësh

James Rodriguez ka arritur marrëveshjen me Evertonin dhe do të jetë futbollisti i ri i këtij klubi. Real Madridi nuk e kishte në plane dhe kolumbiani donte largimin nga skuadra spanjolle. Trajneri Carlo Ancelotti e priste me krahë hapur dhe gjithçka u mbyll shpejt.
Noticias Caracol de Colombia bën me dije se ylli i kombëtares kolumbiani ndodhet në Liverpool. Ai ka kryer vizitat mjekësore dhe ka hedhur firmën në kontratë për 3 vitet e ardhshme. Kjo do të thotë se largimi i tij nga Real Madridi është përfundimtar.
Referuar të njëjtit burim, prerzantimi i lojtarit nuk do të vonojë. James nuk ka zhvilluar stërvitje me Realin, pasi pret që të nisë punën me klubin e ri nën udhëheqjen e trajnerit italian. Një ribashkim i të dyve pas eksperiencës me Realin, Ancelotti e donte James dhe kur ishte në krye të Napolit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments