No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rakitic largohet nga Barcelona dhe prenoton vizitat mjekësore me ekipin e ri!

Rakitic largohet nga Barcelona dhe prenoton vizitat mjekësore me ekipin e ri!

Sipas asaj që raportohet nga Radio Marca, Ivan Rakitic tani është një hap larg kthimit te Sevilla aq sa u vendos edhe axhenda për vizitat mjekësore, që do të zhvillohen në Barcelonë.

Kroati do të zëvendësojë Ever Banega, i cili u transferua në Arabinë Saudite. Kjo është blerja e tretë për andaluzianët, pas Suso nga Milani dhe mbërritjes së Oscar Rodriguez nga Real Madrid. Kujtojmë që fituesit e Europa League 2019-2020 vitin tjetër do të marrin pjesë në Champions League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments