No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Familja e Messit thyen heshtjen, kushëriri tregon të vërtetën!

Familja e Messit thyen heshtjen, kushëriri tregon të vërtetën!

Lionel Messi nuk u paraqit në testet e djeshme të klubit të Barcelonës, ndërsa nuk do të jetë i pranishëm as në stërvitjen e sotme. Argjentinasi nuk ka folur ende dhe nuk ka bërë asnjë reagim, megjithatë për herë të parë dikush nga familja e tij ka folur. Kushëriri i gjashtë herë fituesit të Topit të Artë, Lionel Messi, ka folur në lidhje me situatën aktuale të kapitenit të Barces.

“Leo duhet të gjejë vendin ku është i lumtur. Nëse largohet, do të thotë se nuk është i lumtur dhe duhet të gjej një destinacion të ri. Ka të drejtën e tij. Kam lexuar se ai ka kontratë deri vitin tjetër. Nëse largohet sot klubi fiton para dhe nuk do të largohet falas sezonin e ardhshëm. Barca duhet t’i kushtojë rëndësi mënyrës se si ndihet.

“Nuk e mendoja kurrë se një ditë do të largohej nga Barcelona. Dua ta shoh në një skuadër që luan mirë. Në të gjitha skuadrat që luajnë mirë do t’i shkonte më shumë Manchester City-t. PSG-ja është mirë, por duhet të shohim se ku do të shkojë. Kudo që të zgjedhë do të jetë i lumtur dhe në paqe”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments