No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bomberi i Leipzig kalon te Leverkusen! Roma fiton 27 mln, por 20...

Bomberi i Leipzig kalon te Leverkusen! Roma fiton 27 mln, por 20 i takojnë Sampdorias

E ardhmja e Patrik Schick do të jetë akoma në Bundesliga por jo me Leipzig, ku ai luajti sezonin e kaluar. Sulmuesi do të luajë për Bayer Leverkusen, me të cilin Roma kanë arritur një marrëveshje për shitjen e çekut, pasi talenti i “Aspirinave” Kay Havertz do të transferohet te Chelsea për gati 100 mln euro dhe Volland te Monaco në Francë.

Verdhekuqtë do të arkëtojnë rreth 27 milion euro plus një përqindje në rishitjen në të ardhmen, edhe pse 20 milion do të duhet t’i paguhen Sampdoria si këst për blerjen e bërë në 2017.

Mbeten vetëm detajet përfundimtare midis Bayer dhe lojtarit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments