No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bashkë prej 15 vitesh, Neymar “divorcohet” nga gjiganti amerikan

Bashkë prej 15 vitesh, Neymar “divorcohet” nga gjiganti amerikan

“Nike” tha mbrëmë se është ndarë nga futbollisti brazilian, Neymar, duke përfunduar një nga marrëveshjet më të shtrenjta të sponsorizimit, pas 15 vitesh. “Unë mund të konfirmoj se Neymar nuk është më një sportist i Nike”, – tha një zëdhënës i gjigantit amerikan të veshjeve sportive, Josh Benedek, pa dhënë detaje të tjera. Sipas disa mediave, 28-vjeçari i PSG është në bisedime me gjermanët e “Puma”.

Për faqen e lajmeve braziliane “Uol”, Neymar dhe “Nike” nuk ishin në gjendje të arrinin marrëveshje ekonomike për rinovimin e kontratës së lojtarit. Neymar aktualisht mban rekordin për transferimin më të shtrenjtë në historinë e futbollit. PSG pagoi 222 milionë euro për ta marrë atë nga Barcelona në vitin 2017. Revista “Forbes”, e cila e rendit atë si personazhin e shtatë me famë, më të paguar në botë, vlerëson fitimet e tij për këtë vit, duke përfshirë marrëveshjet e sponsorizimit, në 95.5 milionë dollarë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments