No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Alcantara 10 milion € larg, Bayern Munich e ka piketuar pasuesin

Alcantara 10 milion € larg, Bayern Munich e ka piketuar pasuesin

Thiago Alcantara e ka ndarë mendjen të largohet nga Bayern Munich dhe me triumfin në Champions League ai ikën si triumfues. Liverpool është klubi që po e kërkon me ngulm mesfushorin spanjoll.

Bayern Munich ka qenë i qartë dhe kërkon 30 milion euro për kartonin e mesfushorit. Ai ka edhe një vit kontratë me bavarezët, që duan të përfitojnë në aspektin financiar nga kjo lëvizje.

Vetë Alcantara e ka gjetur gjuhën e përbashkët me Liverpool dhe e pret një kontratë 4-vjeçare. Gjithsesi “The Reds” momentalisht janë ndalur në një ofertë që kap shifrën e 20 milion eurove.

Bayern nga ana tjetër do t’i investojë paratë e përfituara për të marrë një tjetër mesfushor dhe në skenë ka dalë prej ditësh Marcelo Brozovic, i cili thuhet se është vënë në shitje nga Interi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments