No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zyrtare: Mourinho s’mban ritmin e “big”-ve, Tottenham afrim “low cost”

Zyrtare: Mourinho s’mban ritmin e “big”-ve, Tottenham afrim “low cost”

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, ka zyrtarizimin afrimin e fundit në skuadrën e tij. Ai ka siguruar shërbimet e mbrojtësit të krahut të djathtë, Matt Doherty.
28-vjeçari është një lëvizje e goditur, pasi ka vite që luan si futbollist stabël tek ekipi i Wolves, ndërsa sivjet ra më shumë në sy. Irlandezi nuk i tundoi dot kërkesës së teknikut portugez dhe vendosi të ndryshojë ambient.
Ai u ble nga skuadra e “Spursave” për 16.5 milionë euro. Një shifër modeste duke marrë parasysh se sa kanë shpenzuar ekipet e kreut gjatë viteve, ndërsa Chelsea ka thyer arkën sivjet.
📰 We are delighted to announce the signing of @mattdoherty20 from Wolverhampton Wanderers! #WelcomeDoherty ⚪️ #COYS
— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) August 30, 2020

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments