No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Me tifozë dhe surpriza! Monaco fiton edhe me dhjetë, ja rezultatet

Me tifozë dhe surpriza! Monaco fiton edhe me dhjetë, ja rezultatet

Në pritje që të fillojnë kampionet “big”, Franca ka rihapur dyert e stadiumeve me pak tifozë, por sidomos ka nisur të zbresë në fushë, pasi e mbylli e para topin gjatë pandemisë!
Pas suksesit të madh të Lyon në hapje dhe rezultateve të ditës së shtunë, sot ka qenë radha e ndeshjeve të tjera, ku janë luajtur në orën 13:00 dhe në 15:00, me Brest-Marseillë në orën 21:00.

Lille gjeti suksesin jashtë fushe me golin e Jonathan Bamba, ndërsa Saint-Etienne hap kampionatin me një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Lorient, ndërsa Bordeaux gëzohet falë 2-0 në fushën e Angers.
Tri pikë të arta për Nantes që edhe pse me 9 futbollistë pas dy kartonësh të kuq, ka arritur të mundë 2-1 Nimes.
Sukses thelbësor edhe për Monaco, i cili fitoi në fushën e Metz me dhjetë falë golit të Badiashile.
Rezultati i orës 13:00
Rennes-Lille 0-1
Rezultatet e orës 15:00
Angers-Bordeaux 0-2
Metz-Monaco 0-1
Nantes-Nimes 2-1
Saint-Etienne-Lorient 2-0

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Flamurtari triumfon ndaj Dardanës!

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së 23-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, me ç’rast janë shënuar...

Munishi pas humbjes nga Llapi: Duhet ta pranojmë nuk luajtëm mirë

Llapi ka marrë një fitore të madhe ndaj Gjilanit sot në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:0, për ta bërë vazhdimin...

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Recent Comments