No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Man Utd rrëmben objektivin e Real Madridit

Man Utd rrëmben objektivin e Real Madridit

Manchester United lëviz dhe e bën duke siguruar Donny van de Beek nga Ajax. Edhe pse pritet ende akordi dhe firmat, pas vizitave mjekësore, mesfushori i talentuar holandez do të niset drejt Anglisë me destinacion “Old Trafford”…

Marrëveshja pritet të mbyllet me thuajse 55 mln euro në total bashkë me bonuse. Ndërkohë, edhe Real Madrid ishte interesuar kohë më parë, por pa shitur e kishte të vështirë të investonte një shifër të tillë, ndaj edhe kjo vonesë i ka dhënë përparësi Manchester, sipas medieve britanike.

Ajax lëviz menjëherë për pasuesin e Van de Beek, duke synuar Thiago Almada nga Velez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments