No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Lewandowski: E meritova "Topin e Artë"

Lewandowski: E meritova “Topin e Artë”

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, ka thënë se nëse ai do të ishte i ngarkuar për të dhuruar Topin e Artë këtë vit, atë do t’ia dhuronte vetes.

Polaku ka ndihmuar Bayern Munich për të fituar Bundesligën, Kupën e Gjermanisë dhe Ligën e Kampionëve, duke qenë golashënuesi më i mirë në secilin kompeticion.Ishte sezoni më i mirë i karrierës së tij deri më tani, pasi gjeti rrjetën 55 herë në 47 ndeshje, veçanërisht duke shënuar në secilën ndeshje të Ligës së Kampionëve, deri në finale.

Këtë vit, Topin e Artë nuk do ta fitojë asnjë futbollist, pasi France Football ka vendosur që mos ta dhurojë, shkaku i situatës së krijuar nga COVID-19.

“Ne fituam gjithçka që duhej të fitohej. Unë isha golashënuesi më i mirë në secilën garë”, ka deklaruar Lewanodwski.

“Unë mendoj se nëse një lojtar ka arritur kaq shumë, ai duhet ta fitojë Topin e Artë”, shtoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments