No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Higuain larg Juventusit, bindet nga presidenti i klubit modest

Higuain larg Juventusit, bindet nga presidenti i klubit modest

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain, pritet të largohet nga skuadra e Juventusit. Andrea Pirlo i ka bërë me dije se nuk e ka në plane dhe duhet të gjejë një tjetër klub.
Argjentinasi mund të ndjekë ish-shokun e tij të skuadrës, Blaise Matuidi, duke firmosur për klubin e MLS, Inter Miami. Presidenti David Beckahm kërkon të ndërtojë një ekip konkurues, pasi sezoni i parë nuk ishte aq pozitiv.
Gazetari Abdellah Boulma shkruan se Inter Miami dhe sulmuesi janë në bisedime të avancuara. Italianët mund të largojnë falas sulmuesin, pasi duan të kursejnë rrogën e tij vjetore prej 7.5 milionë eurosh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments