No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Asnjë nga Barcelona, Xavi zgjedh mbrojtësin dhe mesfushorin më të mirë

Asnjë nga Barcelona, Xavi zgjedh mbrojtësin dhe mesfushorin më të mirë

Xavi ka dhënë një intervistë mjaft interesante në lidhje me vlerësimet e tij të lojtarëve më të mirë të botës. Trajneri i Al Sadd ka folur për Kevin de Bruyne dhe mendon se është mesfushori më i mirë në botë.
“Kevin de Bruyne për mua është në një tjetër nivel. Ai arrin të bëjë diferencën. Është mesfushori më i mirë në botë dhe mos harroni se ka një moshë relativisht të re”.
Guardiola – “Pep është trajneri më i mirë në botë. Ai ka dhënë një shtysë futbollist. Ai është i mirë në atë që transmeton dhe mbetet lider”.
Mbrojtësi më i mirë – “Do të zgjidhja Van Dijkun për lidershipin e tij, fizikun dhe aftësitë teknike që ka”.
Jeta në Katar – “Të vija këtu mund të jetë një nga vendimet më të mira të jetës sime. Dua të përmend sigurinë e lartë, këtu nuk ka krime, ka ligje të forta dhe jeta për familje është fantastike. Njerëzit janë shumë të respektueshëm. Cilësia e jetës është fantastike. Gruaja ime është e lumtur, fëmijët e mi kanë lindur këtu. Stafi im është mirë. Jam i lumtur”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments