No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zbulohet biseda telefonike, Messi “gozhdon” Guardiolën me arsyen e tij / Topi...

Zbulohet biseda telefonike, Messi “gozhdon” Guardiolën me arsyen e tij / Topi i Artë në skenë

Lionel Messi ka patur një bisedë të gjatë me trajnerin Pep Guardiola për largimin e tij nga skuadra e Barcelonës. Argjentinasi i ka thënë ish-teknikut të tij se do të largohet nga katalanasit dhe do t’i bashkohet atij për të fituar dy topa të arta në vitet e ardhshme.
Gazetari i El Chiringuitos që punon vetëm me Barcelonën, Cristobal Soria, ka lëshuar një deklaratë të fortë. Ai ka theksuar se shtatshkurtri i ka kërkuar teknikut ta marrë në Angli. “Ju them se çfarë ndodhi. Të enjten e kaluar kur Messi vendosi të linte Barcelonën, ai mendoi për Manchester City-n dhe të fliste me Guardiolën.
“Messi dhe Guardiola folën në telefon dhe argjentinasi i tha: ‘Dua të fitoj dy Topa të Arta në dy vitet e ardhshme dhe mund ta bëj këtë vetëm me ty’. Kjo është faza e fortë që argjentinasi përdori për teknikun e “Qytetarëve” që ka nisur të lëviz

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments