No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Werder nuk i jep leje, Rashica mungon në dy ndeshjet e radhës

Werder nuk i jep leje, Rashica mungon në dy ndeshjet e radhës

Bremen ka njoftuar se nuk e ka lejuar Milot Rashicën të shkojë te Kombëtarja e Kosovës.

Rashica u ftua nga selektori Bernard Challandes për dy ndeshjet e shtatorit të Kosovës, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Por për shkak të rrezikshmërisë që ka vendi i Kosovës nga koronavirusi, disa klube po hezitojnë t’i lejojnë lojtarët t’i bashkohen kombëtares dardane.

Një lajm i trishtë ky për trajnerin Challandes dhe mbarë Kosovën, pasi Rashica mbetet një lojtar kyç i ekipit nacional.

Në pritje për përgjigje nga klubet e tyre janë edhe lojtarët që luajnë në Zvicër.

Të shpresojmë për lajme të mira.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Drita fiton bindshëm ndaj Llapit

Kampionia në fuqi Drita ka shënuar fitore me rezultat bindës të dielën në stadiumin “Zahir Pajazit” në Podujevë, ndaj Llapit 4:2.

Recent Comments