No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Visar Bekaj drejt transferimit te skuadra kampione

Visar Bekaj drejt transferimit te skuadra kampione

Visar Bekaj ka qenë portieri më i mirë në futbollin e Kosovës në vitet e kaluara, derisa forma e tij e mirë i ka rënë në sy edhe përzgjedhësit të Kosovës, Bernard Challandes.

Ka më shumë se një vit që Challandes e fton rregullisht portierin e FC Prishtinës në Përfaqësuesen e Kosovës, raporton “Zeri.info”.

Portieri 23-vjeçar pritet t’i jap fund aventurës së tij me klubin më të madh në vend, FC Prishtina, në ditët e ardhshme.

Burime të “Zeri.info” mësojnë se Bekaj është shumë pranë t’i bashkohet kampiones së Shqipërisë, Tirana.

Tirana ka shprehur interesim që një kohë për Bekajn, derisa marrëveshja është shumë pranë të mbyllet mes palëve.

Vlen të ceket se Bekaj u paraqit në 33 ndeshje në të gjitha garat edicionin e kaluar me FC Prishtinën, derisa kishte mbajtur portën e paprekur në 18 ndeshje.

Vlera aktuale e tij në tregun e transferimeve sipas “TransferMarkt” është 275 mijë euro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments