No menu items!
Ballina Opinione Rashica dhe të tjerët nuk duhet të mungojnë në tetor!!!

Rashica dhe të tjerët nuk duhet të mungojnë në tetor!!!

Shkruan: Florim Canolli
E kuptojme qe jemi ne kohe pandemie. Ndalesa per te mos luajtur me Kosoven per disa lojtare deri diku po mirekuptohet, edhe per faktin se jane dy ndeshjet e para te Liges se Kombeve qe ne kete edicion ka ndryshuar edhe ne format, duke u bere shume me i veshtire. POR, FFK, futbollistet, klubet ku luajne e ndoshta edhe organet shteterore duhet te fillojne urgjentisht pergatitjet per punen e “lejeve” per ndeshjen ndaj Maqedonise se Veriut. Duhet bere gjithcka, edhe te pamunduren, qe trajneri Challandes t’i kete lojtaret me te mire ne dispozicion. Futbollistet duhet t’i njoftojne klubet e tyre qe tani per rendesine e asaj perballje dhe duhet te sigurojne patjeter leje qofte edhe duke u karantinuar pas rikthimit. Duhet ta kemi te qarte, ndeshja ndaj Maqedonise se Veriut eshte me e rendesishmja ne karrieren e deritanishme te secilit lojtare te Kosoves. Dy fitore dhe Kosova eshte ne kampionat evropian, Enderr!! Do te ishte “kriminale” sikur klubet te veprojme ngjashem edhe ne muajin tetor dhe eventualisht te kete mungesa te rendesishme.

Duke shpresuar per permiresim te gjendjes pandemike dhe reflektim te te gjitha paleve deri atehere, tani e pergjithmone FORCA KOSOVA!

(Autori është komentator dhe gazetar i sportit)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments