No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti Ademi merr vlerësime maksimale për punën në FFK

Presidenti Ademi merr vlerësime maksimale për punën në FFK

Numri një i futbollit kosovar, Agim Ademi, ka marrë vlerësime maksimale në anketën e realizuar nga faqja në facebook “Perfaqesuesja e Kosoves – Dardanetë” që ka mbi 50 mijë ndjekës. Shumica e komentuesve e kanë vlerësuar me notë 10 menaxhimin që Ademi e ka bërë tash e dy vjet në Federatën e Futbollit të Kosovës. Në fakt, që nga zgjedhja e tij FFK ka arritur suksese të njëpasnjëshme, ku përveç rezultateve të Kombëtares Dardane, ka pasur ngritje edhe në futbollin vendor, si dhe përmirësim të dukshëm të infrastrukturës dhe ndërtim të shumë fushave të futbollit, raporton Futbolli.info. Tani fillon cikli i ri me shpresë për vazhdim të sukseseve, pasi në fillim të muajit të ardhshëm Kombëtaren e presin dy ndeshjet kundër Moldavisë dhe Greqisë, derisa për herë parë Superliga do të luhet me 10 skuadra, gjë e cila sigurisht do të ndikojë në rritje edhe më të madhe të cilësisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments