No menu items!
Ballina KRYESORE Arsenali fiton Superkupën, e mposht Liverpoolin pas penalltive

Arsenali fiton Superkupën, e mposht Liverpoolin pas penalltive

Arsenali ka triumfuar përballë Liverpoolit falë ekzekutimit të penalltive në Superkupën e Anglisë.

Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me rezultat të barabartë 1:1.

Në pjesën e parë realizoi Pierre Emerick-Aubameyang (12’) një gol mjaft të bukur dhe më pas skuadra e Arteta pothuajse neutralizoi gjithçka në repartin defanziv.

Një moment shpërqëndrimi kushtoi Arsenalit, kur Takumi Minamino (73’) barazoi rezultatin, që doli të ishte rezultati final i takimit.

Në penallti më të saktë u treguan skuadra londineze, që triumfoi me rezultat 5:4, pasi Brewster i Liverpooli goditi transversalën.

Kjo ishte hera e 16-të që Arsenali fiton trofeun e ‘Community Shield’.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments