No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ZYRTARE: Thiago Silva firmos te Chelsea! Detajet dhe prapaskena e bukur… Firma...

ZYRTARE: Thiago Silva firmos te Chelsea! Detajet dhe prapaskena e bukur… Firma e hedhur në “shtëpinë e tij

hiago Silva zyrtarisht te Chelsea. Mbrojtësi brazilian ka firmosur kontratën 1+1 me 10 mln euro në sezon. Kurioz fakti se vizitat mjekësore dhe firma u hodhën në Milano, pikërisht aty ku u bë i madh duke veshur fanelën kuqezi.

Duke parë përpara sfidën e tij të re, Thiago Silva tha: “Jam shumë i lumtur që po bashkohem me Chelsea. Jam i kënaqur që jam pjesë e skuadrës së Frank Lampard për sezonin e ardhshëm dhe jam këtu për të synuar sfidat e klubit dhe krenar. Shihemi së shpejti tifozë të Chelsea, mezi pres të luaj në Stamford Bridge”.

Drejtoresha e Chelsea, Marina Granovskaia, komentoi kështu: “Jemi të kënaqur që mund të shtojmë në skuadër një futbollist me vlerë të klasit botëror si Thiago Silva. Duke performuar në nivelin më të lartë për shumë vite, nuk kemi dyshim se përvoja dhe cilësia e tij do të plotësojnë shumë talente emocionuese që tashmë kemi këtu. Shpresojmë se ai mund të shtojë disa trofe të rinj në listën e tij mbresëlënëse”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments