No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zbulohet shifra e "çmendur" që Lilaj do të fitojë te Prishtina!

Zbulohet shifra e “çmendur” që Lilaj do të fitojë te Prishtina!

Sabien Lilaj nuk ka pritur më ekipin e Partizanit dhe trajnerin Ilir Daja. Mesfushori ka arritur marrëveshjen me klubin e Prishtinës dhe do të jetë futbollisti më i ri i kryeqytetasve.

Ish-lojtari i Skënderebut do të nënshkruajë për ekipin e trajnerit Armand Dallku. Ishte oferta e frikshme e shqiptarëve të Kosovës që bindi Lilajn.

Ai do të nënshkruajë një kontratë 3-vjeçare ku do të përfitojë 250 mijë euro, pra 83 mijë euro në sezon. Lilaj kthehet automatikisht në një nga lojtarët më të paguar të Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments