No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR U bë tërheqja e shortit për Ligën e Dytë 

U bë tërheqja e shortit për Ligën e Dytë 

Sot në selinë e FFK-së në praninë e anëtarit të Komitetit Ekzekutiv, Ismajl Ajeti, anëtarëve të Komisionit të Garave dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për kampionatin e ri në Ligën e Dytë. Në emër të presidentit Ademi dhe Komitetit Ekzekutiv të pranishmit i përshëndeti Ismajl Ajeti, i cili uroi klubet për edicion të mbarë dhe të suksesshëm, derisa KF Vjosa dhe KF Dushkaja u uroi mirëseardhje në këtë rang të garave. Edhe në këtë kampionat kjo ligë do t’i ketë 16 skuadra dhe do të zhvillohet me sistem të dyfishtë.
Në bazë të shortit në javën e parë, e cila planifikohet të nisë më 12 shtator, do të takohen:

Dardania – Rahoveci
Gjakova – Dardanët
Dukagjini – Fushë Kosova
Lepenci – Minatori
Galaksia – Behari
Dushkaja – Vjosa
Sharri – Rilindja
Bashkimi (K) – Vëllazëria

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments