No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Suarez në grepat e Juventusit

Suarez në grepat e Juventusit

Luis Suarez po largohet nga Barcelona ​​dhe kjo tani duket e sigurt. Uruguajani është në kërkim të një sfide të re dhe Juventusi ka vendosur kandidaturën e tij, duke kontaktuar përfaqësuesit e tij. Për “Zonjën e Vjetër” do të ishte një mundësi reale dhe e shkëlqyeshme e merkatos. Sulmuesi veteran ka luajtur gjashtë vitet e fundit me fanellën e Barcelonës. Tani duket se nuk ka vend në klubin e drejtuar nga Bartomeu, veçanërisht nëse Leo Messi do të “braktiste varkën”.
Pavarësisht nga Messi, megjithatë, mes Suarez dhe Barcelonës duket se është një cikël i mbaruar. Ai është 33 vjeç dhe ka një kontratë që teknikisht skadon në qershorin e ardhshëm. Pra, me siguri nuk do të ishte problem shuma e parave për të marrë kartonin e tij. Diskursi mbi pagën është krejt i ndryshëm. Suarez aktualisht fiton rreth 11, 12 milionë euro në sezon te Barcelona.
Juventusi do ta merrte si zëvendësues të Gonzalo Higuain, i cili nuk bën pjesë në planet e Pirlos. Suarez ka kërkuar një pagë të veçantë nga Barcelona, ​​padyshim më të madhe se ajo që klubi katalan do të dëshironte t’i jepte. Juventusi para së gjithash është duke pritur të kuptojë qartë se si “Pistolero” mund të ndahet nga Barcelona.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments