No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti i FFK-së: Kryeministrit i kërkova lejimin e stërvitjeve për klube dhe...

Presidenti i FFK-së: Kryeministrit i kërkova lejimin e stërvitjeve për klube dhe shkolla të futbollit

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka zhvilluar sot një takim të profilit të lartë.

Ademi u prit nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti. Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, Ademi njoftoi se nga Hoti ka kërkuar lejimin e stërvitjeve për shkollat dhe klubet e futbollit.

Postimi i plotë:

“Miq të dashur, sot, së bashku me nënkryetarin Bakir Burri, sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu dhe drejtuesit e “Dardanëve” ishim në takim tek kryeministri i vendit, Avdullah Hoti.

Presidenti Ademi dhe kryeministri Hoti

Gjatë këtij takimi, e falënderova kryeministrin Hoti për mbështetjen që institucionet e vendit i japin FFK-së dhe futbollit në përgjithësi. Me kryeministrin diskutuam për gjendjen aktuale rreth pandemisë, për dëmet që iu shkaktuan klubeve tona pjesëmarrëse në garat evropiane, për dy ndeshjet e radhës të Kombëtares, si dhe për nevojën e investimeve në infrastrukturën e stadiumeve të qyteteve dhe menaxhimin e objekteve sportive, me theks të veçantë të stadiumit ‘Fadil Vokrri’.

Po ashtu, kryeministrin e njoftova për përgatitjet rreth fillimit të kampionatit të ri, me ç’rast e adresova edhe kërkesën për lejimin e stërvitjeve për klubet dhe shkollat e futbollit, e cila ndërlidhet ngushtë me fillimin e kampionatit në kohën e paraparë më 12 shtator. A. A.”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments