No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pellegrini kritikon Koeman për Suárez

Pellegrini kritikon Koeman për Suárez

Manuel Pellegrini, trajneri i Real Betis, i cili gjithashtu ka drejtuar Real Madridin, Manchester City, Malaga dhe Villarreal, ndër shumë të tjerë, konsideron se mënyra me të cilën Ronald Koeman ia komunikoi Luis Suárezit faktin se nuk është në planet e tij, përmes telefonit, është “mungesë respekti”.
“Personalisht, nuk më duket e saktë, – tha trajneri kilian në një intervistë për ESPN. – Një trajner duhet të ketë bindjen dhe përparësinë që të flasë ballë për ballë me lojtarin dhe t’i tregojë atij se pse nuk vazhdon më tej. Unë kam përvoja të tilla personale në pankinë. Më është dashur ta bëj shumë herë dhe më ka dhembur, por ta komunikosh një vendim të tillë përmes telefonit më duket mungesë respekti për trajnerët dhe lojtarët”.
Në lidhje me gjithë problematikën e krijuar nga kjo çështje, kiliani i referohej rëndësisë së përdorimit të “autoritetit” para futbollistëve, në vend të “fuqisë”: “Autoriteti duhet përdorur në raport me lojtarin, për të qenë në gjendje të bëni atë që dëshironi. Kjo arrihet dita-ditës me dialog, me punë dhe me bindje në momente negative”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments