No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi dhe Ronaldo, bashkë te Juve? Cuadrado ndez ëndrrat e bardhezinjve…

Messi dhe Ronaldo, bashkë te Juve? Cuadrado ndez ëndrrat e bardhezinjve…

Ku do të përfundojë Leo Messi? “Hiti” i merkatos së kësaj vere konsiderohet padyshim e ardhmja e yllit argjentinas. Thuhet se është afër Manchester City, por e ëndërrojnë edhe klube të tjera. Dikush, duke ëndërruar ta shohë duet me Cristiano Ronaldon, përmend edhe emrin e Juventusit.
Juan Cuadrado, megjithatë, nuk e imagjinon personalisht të ndodhë diçka e tillë, në një intervistë për “ESPN Nexo”: “Unë nuk mund ta imagjinoj, të jem i sinqertë. Megjithatë, në futboll nuk ka asgjë të ndaluar, të paarritshme. Ashtu si me Cristiano, shumë njerëz nuk besonin se ai do të arrinte te Juventusi. Në fakt, ai është me ne prej dy vitesh”.
Cuadrado, gjithashtu, foli për jetën e re nën drejtimin e Andrea Pirlos, pasi luajti një sezon të shkëlqyeshëm me Maurizio Sarri: “Unë nuk kam pasur asnjë shans të flas me të deri tani. Me njohuritë e tij mbi futbollin dhe talentin që pati në fushë, ai do të na ndihmojë të fitojmë shumë tituj”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments