No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Icardi kthehet tek Interi,PSG i plotëson dëshirën.

Icardi kthehet tek Interi,PSG i plotëson dëshirën.

Pas mbarimit të huazimit dhe blerjes përfundimtare nga Interi, PSG përqendrohet fuqishëm te Mauro Icardi, edhe nëse për të thënë të vërtetën në dy ndeshjet e fundit të Ligës së Kampionëve, argjentinasi mbeti në pankinë. Por, pas largimit të Edinson Cavani, ai është qendërsulmuesi i parë i PSG-së. Dhe si demonstrim i faktit, që Icardi është në qendër të projektit parizien, klubi i dhuron fanellën me numër 9 ish-kapitenit të Interit.

Fanellë që deri më tani i përkiste Edinson Cavani. Icardi lë kështu numrin 18, i cili e shoqëroi atë në sezonin e parë si lojtar i PSG. Megjithatë, ishte një vit i rëndësishëm për të, duke qenë se fitoi titujt e parë të karrierës, Ligue 1 dhe dy kupat kombëtare. Tani, një kapitull i ri nis për të me fanellën numër 9, e njëjta që e kishte dalluar atë në shumë vite të kaluara tek Interi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments