No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR U hodh shorti edhe për Ligën e Parë

U hodh shorti edhe për Ligën e Parë

Pas tërheqjes së shortit për Superligë, është tërhequr edhe shorti për edicionin e ri në Ligën e Parë për të dyja grupet, që sivjet do të zhvillohet me sistem me tri faza dhe që planifikohet të nisë më 12 shtator. Të pranishëm në tërheqje të shortit ishin anëtarët e Komisionit të Garave dhe përfaqësuesit e klubeve.

Fillimisht u bë tërheqja e shortit për Grupin A, ku në xhiron e parë do të takohen:
Istogu – Liria
Vushtrria – A&N
Vëllaznimi – Dukagjini
Drenasi – Trepça
Malisheva – Onixi

Ndërkaq, më pas tërheqjes së shortit për Grupin B, në xhiron e parë do të takohen:
Vllaznia – Flamurtari
Ramiz Sadiku – Kika
Dardana – 2 Korriku
Ferizaj – KEK-u
Ulpiana – Vitia

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Recent Comments