No menu items!
Ballina KRYESORE U hodh shorti, Drita e nis me Llapin

U hodh shorti, Drita e nis me Llapin

Sot në selinë e FFK-së në prani të Komisionit të Garave dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për kampionatin e ri 2020/21 në Superligë. Fillimisht të pranishmit në emër të presidentit Agim Ademi i përshëndeti kryetari i Komisionit të Garave, Abdyl Bellopoja, i cili uroj klubet për një edicion të mbarë, teksa i njoftoi edhe për ndryshimet në sistemin e garave në elitë, që sivjet do të zhvillohet me 36 xhiro me sistem të katërfishtë. Ndërkohë, në bazë të tërheqjes së shortit, në xhiron e parë që planifikohet të nisë më 12 shtator, do të takohen:

Drita – Llapi
Trepça’89 – Arbëria
Prishtina – Drenica
Besa – Ballkani
Feronikeli – Gjilani

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments