No menu items!
Ballina SUPERLIGA Sebino Plaku braktis Gjilanin, në kërkim të sfidave të reja

Sebino Plaku braktis Gjilanin, në kërkim të sfidave të reja

Sebino Plaku nuk do të jetë më pjesë e SC Gjilanit.
Lajmi është konfirmuar nga vet sulmuesi me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

Më poshtë postimi i Plakut:

“Kjo Perjudhë e të qenurit në ekipin e gjilanit ishte veç se pozitive.

Do e kujtoj si një perjudhë tranzicioni në ekip,me shum ngjarje brënda,prap sê prapi morëm maximumin,duke arritur te dytet ne ligë,dhe mbërritjen ne Kupat e Europes.

Ky ishte dhe objektivi im personal me ardhjen në ktë ekip.

Jam munduar kontriboj e te ndihmoj ekipin në të gjitha menyrat,dhe jam krenar per aq sa arritem.

Nuk arritem te biem dakord mes paleve! I uroj vetëm sukses,dhe te mira klubit gjilani,presidentit,stafit drejtues,lojtareve,tifozave,dhe qytetareve të gjilanit, zoti ju rujt te gjithve.
Tashme Ne kerkim te sfidave te reja”, shkruan Plaku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments