No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Largim drejt PSG, flet Ronaldo: Dua të pushtoj Europën dhe botën!

Largim drejt PSG, flet Ronaldo: Dua të pushtoj Europën dhe botën!

Cristiano Ronaldo duket më i motivuar se kurrë dhe i ka objektivat e qarta për sezonin e ardhshëm. Ai ka bërë një postim të gjatë në Instagram ku tregon se është gati për të pushtuar Europën dhe botën.
“Po bëhem gati që të luaj sezonin tim të tretë si bardhezi. Shpirti dhe ambiciet e mia janë në majë, si gjithmonë. Qëllimet, fitoret, angazhimi, dedikimi dhe profesionalizmi. Me të gjithë fuqinë time dhe me ndihmën e çmuar nga shokët e mi të skuadrës dhe i gjithë stafi i Juventusit, ne po punojmë sërish për të pushtuar Italinë, Europën dhe botën.
“Të thyejmë rekorde. Të kapërcejmë pengesat. Të fitoj tituj dhe të arrij qëllimet e mia personale. Të bëj më shumë dhe më mirë dhe njëherë. Të arrijmë më lart të kemi sukses në të gjitha sfidat që mund të vijnë në rrugën tonë.
“Të bëjmë çdo vit më të mirë se atë që kaluam dhe të fitojmë gjithçka për tifozët dhe mbështetësit tanë. Të mbajmë pasionin unik të Juventusit dhe të rishkruajmë historinë, duke rritur emrin tonë, vlerat dhe standertet tona sa më shumë të mundemi”, – shkruan CR7.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments