No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Europa League flet shqip, 7 klube shqiptare në kërkim të kualifikimit tutje

Europa League flet shqip, 7 klube shqiptare në kërkim të kualifikimit tutje

Dita e klubeve shqiptare në Europë. Gjithçka nis nga Durrësi, aty ku Teuta do të presë izraelitët e Beitar Jerusalem. Miqtë janë favoritë, por “Djemtë” e Detit” sigurisht do të bëjnë më të mirën që të marrin fitoren dhe rrjedhimisht të kualifikohen në turin e dytë të Europa League. Kjo betejë nisë prej orës 16:30 në stadiumin “Niko Dovana”.

Prej orës 18:00, në fushë zbresin tre klubet shqiptare të Maqedonisë së Veriut. Shkëndija e Tetovës luan kundër Sumqayit, Shkupi ndaj Neftchi Baku, dy sfida me klube azere. Edhe Renova luan aty afër, pasi përballet me armenët e Alashkert.

Një tjetër klub shqiptar ka zbarkuar në Azerbajxhan dhe ai është Laçi. Kurbinasit ndeshen me Kesla (ish-Inter Baku) dhe duan hakmarrje për eliminimin e para disa viteve me gol fushe. Bardhezinjët në fushë zbresin prej orës 19:00, njëkohësisht me Gjilanin e Gentian Mezanit.

Klubi dardan ka një ndeshje shumë të vështirë kundër APOEL, por do provojë shanset e veta. Mbrëmja europiane e klubeve shqiptare në Europa League mbyllet me Kukësin, që në “Air Albania Stadium” do të sfidojë bullgarët e Slavia Sofia dhe do tentojë kualifikimin, në një mision jo të lehtë.

EUROPA LEAGUE – rrethi i parë kualifikues
E enjte, më 27 gusht, 2020

Ora 16:30 | Teuta-Beitar Jerusalem (transmetohet në RTSH)
Ora 18:00 | Sumqayit-Shkëndija Tetovë (transmetohet në Supersport)
Ora 18:00 | Neftchi-Shkupi
Ora 18:00 | Alashkert-Renova
Ora 19:00 | Keshla-Laçi (transmetohet në Supersport)
Ora 19:00 | Gjilani-APOEL
(transmetohet në RTK)
Ora 20:00 | Kukësi-Slavia Sofia (transmetohet në RTSH)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments