No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ndeshja Gjilani - Apoel transmetohet në RTK

Ndeshja Gjilani – Apoel transmetohet në RTK

Skuadra nënkampione e Kosovës, Gjilani do ta vazhdojë paraqitjen e saj në Europa League këtë të enjte, kur në stadiumin “Fadil Vokrri” do të jetë nikoqire e skuadrës së famshme qipriote, Apoel Nicosia.

Radio Televizioni i Kosovës i ka siguruar të drejtat ekskluzive të kësaj ndeshje, e cila do të transmetohet me fillim në orën 19.00, derisa para dhe pas ndeshjes do të ketë emision me mysafirë të ftuar dhe lidhje direkte nga stadiumi për ta parashikuar dhe më pas për ta analizuar ndeshjen.

Gjilani në rrethin parakualifikues shënoi fitore ndaj skuadrës nga San Marino, Tre Penne, me rezultat 3:1, por tani përballë do të ketë një skuadër të nivelit tjetër. Gjithsesi, dëshira dhe optimizmi për sukses në kampin gjilanas është i madh, andaj edhe emocionet e kësaj sfide nuk do të mungojnë, ndonëse ndeshja luhet pa praninë e tifozëve. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments