No menu items!
Ballina KRYESORE Llapi godet Prishtinën, ia "rrëmben" dy prej futbollistëve më cilësor

Llapi godet Prishtinën, ia “rrëmben” dy prej futbollistëve më cilësor

Ahmed Januzi dhe Ahmet Haliti do të bashkohen me Llapin për sezonin e ardhshëm të Superligës.

Dy futbollistët e Prishtinës kanë arritur marrëveshje me klubin nga Podujeva.

Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar nënkryetari i Llapit, Amrush Batatina që ka thënë se Januzi e Haliti shumë shpejt do të bashkohen me ta.

Haliti është i lindur në Podujevë, luan si mbrojtës qendror derisa më parë ka mbrojtur ngjyrat e Hysit, Besës, Bylisit, Feronikelit dhe së fundmi Prishtinës.

Në anën tjetër Ahmed Januzi luan si sulmues derisa edhe më herët ka qenë pjesë e Llapit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments