No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Edhe Setién si Messi, i dërgon “burofax” Barcelonës. Ja çfarë i kërkon

Edhe Setién si Messi, i dërgon “burofax” Barcelonës. Ja çfarë i kërkon

Gjërat mund të bëhen mirë, keq ose si te Barcelona aktualisht, mish-mash. Nëse të martën pasdite, në zyrat e klubit mbërriti “burofaksi” më i rëndësishëm në histori, në të cilin kapiteni dhe emblema e një gjenerate të tërë, Leo Messi, komunikoi dëshirën e tij për t’u larguar, duke përfituar nga një klauzolë e njëanshme çliruese, një tjetër “burofax” ka mbërritur në të njëjtën adresë. Në këtë rast, autori i tij nuk ishte aq i rëndësishëm, por në çdo rast emri nuk kaloi pa u vënë re midis punonjësve të klubit, pasi ishte Quique Setién.
Sipas RVV, ish-trajneri i Barçës pretendon përmes avokatëve të tij, dhe përmes “burofax”-it që klubi t’i njoftojë zyrtarisht shkarkimin, në mënyrë që të fillojë procedurat për të gjetur një ekip të ri. Klubi Blaugrana iu përgjigj Setién se e merrte këtë “burofax” si një gjest të mirë dhe se do të përpiqet ta zgjidhë këtë situatë “në kohën dhe në mënyrën e duhur”. Ajo që duket qartë është shkalla e konfuzionit, në të cilin është futur klubi katalanas, pas poshtërimit 8-2 në Lisbonë, më 14 gusht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments