No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zbulohet arsyeja e mungesës së Vedat Muriqit

Zbulohet arsyeja e mungesës së Vedat Muriqit

Bernard Challandes ka zbuluar listën e Kosovës për dy ndeshjet e shtatorit, që zhvillohen në kuadër të Ligës së Kombeve, e ku mungojnë Vedat Muriqi dhe Edon Zhegrova.
Sulmuesi prizrenas, i cili së shpejti pritet t’i bashkohet Lazios, ka pësuar një lëmdim para tri ditësh dhe kjo është arsyeja që nuk është në listën e Challandesit.
Një gjë të tillë e ka bërë të ditur menaxheri i Kombëtares, Bajram Shala.
“Muriqi e ka pësuar një lëndim dhe kjo është arsyeja e mungesës së tij”, ka deklaruar Shala. Ndërkaq, Zhegrova duket se është lënë jashtë listës për shkak se nuk ka lojë që shumë kohë.
Më 3 shtator, Kosova takohet me Moldavinë në Itali, ndërsa tri ditë më vonë pret Greqinë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments