No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Tirana - C.Zvezda, ja formacionet zyrtare

Tirana – C.Zvezda, ja formacionet zyrtare

Tirana luan sot në orën 20:00 një ndeshje të madhe kundër Crvena Zvezdës, në raundin e dytë eliminator të UEFA Champions League, sfidë kjo që transmetohet drejtpërdrejt në TV Dukagjini.

Rivali, është i kalibrit shumë cilësor, por besimi dhe optimizmi në kampin bardheblu ekziston, duke pasur parasysh faktin se kjo sfidë luhet në Tiranë, në “Air Albania Stadium”.

Dy trajnerët, Emanuel Egbo dhe Dejan Stankovic, kanë zgjedhur titullarët e tyre. Tirana vjen si gjithmonë me modulin 4-2-3-1. Në portë, Lika, ndërsa në mbrojtje Toshevski, Vangjeli, Najdovski dhe Hoxhallari në vend të Ismajlgecit.

Çelhaka dhe Batha para mbrojtjes, ndërsa Torassa, Cale dhe Cobbinah, do të mbështesin sulmuesin e talentuar bardheblu, Ernest Muçi.

TIRANA (4-2-3-1): Lika, Toshevksi, Vangjeli, Najdovski, Hoxhallari, Batha, Çelhaka, Cobbinah, Torassa, Cale, Muçi. Trajner: Emanuel Egbo

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan, Gobeljic, Pankov, Milunovic, Degenek, Sanogo, Ben Nabouhane, Nikolic, Kanga, Katai, Tomane. Trajner: Dejan Stankovic

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Italianët të çmendur pas gazetares shqiptare, i ofrojnë kontratë marramendëse

Prej disa javësh, moderatorja sportive Eva Murati ka qenë e përfolur jo vetëm në mediat vendase por edhe ato italiane.

Presidenti i La Liga “shuplakë” Perezit: U tregove injorant

Kjo goditje vjen për kreun e Realit të Madridit pasi ka marrë fund ideja e krijimit të kompeticionit të ri.

Werder Bremen – Mainz, Rashica startues – formacionet zyrtare

Werder Bremeni do të jetë nikoqir i Mainzit në takimin e vlefshëm për xhiron e 30-të kampionale në Bundesliga.

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Recent Comments