No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi kundër Barcelonas, sipas argjentinasit klauzola 700 mln euro tani s'është në...

Messi kundër Barcelonas, sipas argjentinasit klauzola 700 mln euro tani s’është në fuqi!

Lionel Messi e ka informuar Barcelonën me faks se dëshiron të largohet nga klubi gjatë kësaj merkatoje dhe se ai dëshiron ta bëjë këtë duke përdorur klauzolën në kontratë e cila, në fund të çdo sezoni, do ta lejonte atë të largohej falas.

Sipas Sport, pavarësisht se Barcelona e konsideroi klauzolën e skaduar në qershor, për lojtarin sezoni përfundoi në gusht dhe për rrjedhojë vetë afati do të kishte kaluar në 31/08.

Nëse “pleshti” do të kishte të drejtë, klubi që dëshiron ta blejë atë nuk do të duhet të paguajë 700 milion euro të klauzolës së prishjes së kontratës, por vetëm rrogën e futbollistit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Recent Comments