No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi kërkon zyrtarisht largimin, Barça kërcënon me gjyq!

Messi kërkon zyrtarisht largimin, Barça kërcënon me gjyq!

Lionel Messi i thotë lamtumirë Barcelonas. Bomba është hedhur dhe po bën xhiron e botës, por sipas “Sport”, klubi katalanas do të mbetet i vendosur që klauzola e lirimit prej 700 milion eurosh është akoma e vlefshme me palët dhe për këtë arsye çështja mund të përfundojnë në gjykatë, duke pasur parasysh që argjentinasi ka kërkuar zyrtarisht të ndërpresë në mënyrë të njëanshme kontratëb sipas një klauzole të kontratës të firmosur vite më parë.

Për klubin katalan, një klauzolë e tillë ekziston por ajo ka skaduar tashmë qershorin e kaluar. Sakaq, presidenti Bartomeu ka mbledhur Këshillin Administrativ të klubit në mënyrë urgjente.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments