No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Mërgim Vojvoda zbret në Torino

Mërgim Vojvoda zbret në Torino

Mërgim Vojvoda ka zbarkuar në Torino. Mbrojtësi i krahut të djathtë kërkohej edhe nga Atalanta, por “demat” ishin më konkretë dhe bënë ofertën e duhur për anësorin e Kosovës.

5.5 milionë euro për Standard Liege, që 20 për qind të kësaj shume duhet t’ia japin Mouscrone. Vojvoda është fotografuar në Torino tashmë, së bashku me menaxherin Adrian Aliaj.

Më parë vlonjati ka transferuar në Serie A edhe mbrojtësin Amir Rrahmani, i cili pas një sezoni me Hellas Verona u shit te Napoli për 14 milion euro.

Vojvoda, pasi ka zbarkuar në aeroport, ka thënë fjalët e para dhe shprehet se mezi pret ta nisë këtë sfidë të re me Torinon në Serie A.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments