No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFSHGJ uron presidentin e FFK-së për vendimin e Supremes

FFSHGJ uron presidentin e FFK-së për vendimin e Supremes

Kryetari i Kuvendit zgjedhor të Federatës së Futbollit Shqiptar në Gjermani, Ruzhdi Statovci, ka uruar kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademin, për vendimin e Gjykatës Supreme të Kosovës.

Supremja vendosi sot që rasti Ademi të kthehet në rishqyrtim nga Prokuroria e Kosovës.

“Lajmi për rikthimin e gjykimit nga fillimi, ndaj presidentit të FFK-së është lajm i mirë jo vetëm për te (Agim Afemin) por për familjen, miqët e tij, FFK-në dhe futbollin e Kosovës. Ky lajm i mirë vjen pas lajmit të para pak ditësh kur edhe prokuroria zvicërane hodhi poshtë aktakuzën ndaj presidentit të FIFA-s, z. Giani Infantino.

Ky vendim është ai që gjithmonë e kemi dashur dhe e kemi besuar e që më në fund po del në dritë. Tash dëshirojmë që vendimi i ardhshëm i gjykatës të jetë në favor tuajin, tonin e të futbollit të Kosovës, qe ti të mbetesh në krye të FFK-së dhe ta udhëheqesh atë me suksese edhe më të mëdha se sa deri më tash.

Ky lajm do të duhet të jetë i mirëseardhur për çdokënd që ia do të mirën futbollit të Kosovës. Prandaj i nderuari Ademi ju përgëzojmë për këtë vendim të Supremes dhe urojmë që procesi i përsëritur të mbyllet në dobi tuajen. Jemi te bindur se kjo do të ndodhë Urime Z. Agim Ademi dhe ju dëshirojmë suksese edhe më të mëdha për ju, për FFK-në dhe për futbollin e sportin e Kosovës”, thuhet në letrën e kryesisë, ryesia e FFSHGJ Ruzhdi Statovci, kryetar”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Recent Comments