No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Avokati i Ademit: Supremja korrigjoi gabimet e Gjykatës Themelore dhe asaj të...

Avokati i Ademit: Supremja korrigjoi gabimet e Gjykatës Themelore dhe asaj të Apelit

Avokati Besnik Berisha, i cili ishte avokat mbrojtës i presidentit të FFK-së, Agim Ademi në çështjen e tij gjyqësore, është deklaruar rreth vendimit të sotëm të Gjykatës Supreme, e cila këtë proces e ktheu në pikën zero, duke i anuluar vendimet e Gjykatës Themelore dhe Gjykatës së Apelit, të cilat kishin shqiptuar masën e dënimit për kreun e FFK-së, për një rast të ndodhur në vitin 2012.   “Që nga fillimi është pritur një vendim i tillë për shkak se Gjykata e Apelit për një arsye ose tjetër i ka mbyllur sytë për shkeljet që i ka bërë Shkalla e Parë dhe kjo u korrigjua nga Supremja e që besoj se është vendim i drejtë, por i vonuar. Çështja është kthyer në pikën zero dhe janë anuluar të dyja gjykimet që nënkupton që duhet nga e para”, ka theksuar avokati Besnik Berisha.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments