No menu items!
Ballina KRYESORE Vojvoda në Serie A, por jo te Atalanta!

Vojvoda në Serie A, por jo te Atalanta!

Skuadra e Torinos ka fituar betejën me Atalantan – për të siguruar shërbimet e futbollistit kosovar, Mërgim Vojvoda.

Futbollisti i kombëtares së Kosovës do të largohet nga St Liege dhe do të transferohet në Serie A, tek Torino, transmeton Sheshi.

“Vojvoda nesër natën në Torino: 5,5 milion plus bonuse për Standard Liege dhe tashmë 16 milion të shpenzuara nga Torino për tre blerje”, shkruan Di Marzio në Twitter.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1297945877450022913&lang=en&origin=http%3A%2F%2Fwww.gazetasheshi.com%2Fe-kryer-mergim-vojvoda-lojtari-me-i-ri-i-torinos%2F&theme=light&widgetsVersion=223fc1c4%3A1596143124634&width=550px

Vlen të theksohet se tek Torino, Vojvoda do ta gjejë edhe, Samir Ujkanin, ‘gardianin’ e kombëtares së Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments