No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR UEFA vendos, Prishtina humb në tavolinë!

UEFA vendos, Prishtina humb në tavolinë!

Komisioni Disiplinor i UEFA-s e ka marrë vendimin për ndeshjen që u pezullua dy herë, Lincoln – Prishtina, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Evropës.

Organi disiplinor fitoren në tavolinë ia ka dhënë ekipit nga Gjibraltari.

Kësisoj, Lincoln kalon tutje falë fitores me rezultat zyrtar, 3:0, që do të thotë se Prishtina përshëndetet me kaq nga garat ndërkombëtare këtë edicion.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Prishtinës.

Klubi bardhekaltër nuk ka treguar detaje shtesë të vendimit, i cili në fakt nuk është publikuar ende në faqen zyrtare të UEFA-s.

“Lincoln – Prishtina, 3:0 rezultat zyrtar.

FC Prishtina sapo ka pranuar vendimin zyrtar nga UEFA”, njofton klubi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments