No menu items!
Ballina KRYESORE Njoftim i rëndësishëm për klubet nga FFK

Njoftim i rëndësishëm për klubet nga FFK

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar sot se të enjten (më 27 gusht) në orën 13:00 në selinë e saj do të bëhet tërheqja e shortit për edicionin e ri garues 2020/21 në Superligë. Siç dihet në këtë edicion elita e futbollit kosovar do t’i ketë vetëm 10 skuadra dhe do të zhvillohen 36 xhiro, me sistem të katërfishtë. Në të njëjtën ditë, në orën 13:30, do të tërhiqet shorti për Ligën e Parë, e cila në këtë edicion numëron 20 skuadra, të ndara në dy grupe A dhe B. Ndërkohë, të premten, në orën 11:00, do të bëhet tërheqja e shortit për edicionin e ri  në Ligën e Dytë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments