No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ndeshja Kosovë - Greqi mund të zhvendoset në Itali

Ndeshja Kosovë – Greqi mund të zhvendoset në Itali

Përfaqësuesja e Kosovës ndeshjen e parë si vendase në kuadër të Ligës së Kombeve mund ta zhvillojë jashtë vendit.
Kosova e nis fushatën kualifikuese për në edicionin e dytë të Ligës së Kombeve më 3 shtator teksa do të përballet me Moldavinë në stadiumin “Enio Tardini” në Parma të Italisë.
Tri ditë më pas (6 shtator), Kosova pritej që ta sfidonte Greqinë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, mirëpo edhe kjo ndeshje mund të luhet jashtë Kosovës.
Në fakt, edhe kjo mund të zhvillohet në Itali.
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi deklaron se FFK-ja po përgatitet që ndeshja me Greqinë të zhvillohet në “Fadil Vokrri”, por si mundësi mbetet edhe Italia.
“Për shkak të pandemisë COVID-19, është parë si solucion që ndeshja me Greqinë të zhvillohet në Itali. Gjithsesi, ne jemi duke u përgatitur dhe shpresojmë që të zhvillohet në Prishtinë. Ndeshjet me Moldavinë dhe Greqinë luhen brenda tri ditëve dhe duke e ditur situatën me pandemi në vendin tonë, është parë si solucion edhe Italia. Unë shpresoj shumë se do të luhet në Prishtinë dhe jemi duke u përgatitur për Prishtinë”, ka thënë Agim Ademi të hënën për Zeri.
Me ndeshjen në Parma nis paraqitja e Kosovës në edicionin e dytë të Ligës së Kombeve të UEFA-s. Për dallim nga edicioni i parë, në të cilin garoi në Ligën D (niveli më i ultë), Kosova tani do të garojë në Ligën C.
Kosova në grupin e tretë së bashku me Greqinë, Slloveninë e Moldavinë.
Por të gjitha ndeshjet duhet të konfirmohen pas situatës së rëndë të krijuar nga pandemia COVID-19.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments