No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Koeman telefonon Luis Suárez, i jep lajmin e hidhur…

Koeman telefonon Luis Suárez, i jep lajmin e hidhur…

Ronald Koeman, siç bën me dije RAC1, e ka telefonuar Luis Suárez dhe i ka bërë të ditur se nuk e ka në plane për sezonin e ardhshëm. Sulmuesi uruguajan, i cili nuk kishte marrë asnjë njoftim për kthimin në stërvitje, tani do të duhet të përfundojë vitin e kontratës që i ka mbetur me Barcelonën. Suárez ishte me pushime dhe këtë mëngjes mori një telefonatë nga trajneri i ri Blaugrana. Koeman, në një bisedë të shkurtër, e ka informuar atë se nuk është në planet e tij për sezonin futbollistik, që do të fillojë të dielën.

Sulmuesi uruguajan e përfundon kontratën aktuale me Barcelonën në 30 qershor 2021. Tani, hapi tjetër, siç raportohet nga RAC1, do të hidhet nga avokatët e Suarez, të cilët pritet të negociojnë përfundimin e kontratës së tij. Mbetet të shihet si do të evoluojë situata, teksa dihet se uruguajani është miku i ngushtë i Leo Messit, brenda dhe jashtë fushës së lojës në Katalonjë. A është ky “skarcim” parathënia e të ardhmes së argjentinasit në “Camp Nou”? Kjo mbetet të shihet, sepse kushtëzohet edhe nga klauzola e tij në kontratë, por një gjë është e qartë: Koeman nuk e ka marrë mendimin e kapitenit për këtë largim.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Recent Comments