No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bayerni mbreti i Evropës, Coman heroi i finales

Bayerni mbreti i Evropës, Coman heroi i finales

Makineri perfekte! Bayern Munich fiton Champions League dhe mbyll një ecuri të frikshme dhe për rekord në historinë e Kupës së Kampionëve, duke i fituar të gjitha ndeshjet nga faza e grupeve e deri në finale!
Heroi është djali i kristaltë, njeriu të cilit nuk i besoi Juventusi dikur, por e bëri ekipi gjerman: Kingsley Coman!

Një krosim i Kimmich dhe goditje me kokë që mposht Navas. Mjafton kaq për t’i dhënë Champions e 6-të në histori Bayern duke e vendosur baraz me Milan (7) dhe pas Real Madrid, 13!

Për Coman ky gol ka edhe një vlerë historike në Champions, duke qenë goli i parë i një ish-lojtari të ekipit kundërshtar (u rrit te PSG dhe iku te Juventusi)…

Natë e errët për yjet Mbappe-Neymar, që kanë shpërdoruar pafund dhe kanë qenë të pasaktë atëherë kur duhej! Pikërisht ata të dy, vlera e të cilëve është 4-fish sa gjithë vlera me të cilën është ndërtuar Bayern Munich!
Eshtë edhe suksesi i Hansi Flick, që diti të ndërtonte një ekip “tanks”, që shkërmoqi çdo kundërshtar dhe ngriti trofeun në një vit pandemik!

Lewandowski nuk mundi të realizonte në finale, duke u ndalur nga shtylla…

Mbyllet kështu sezoni më i çmendur dhe i pabesueshëm i historisë së futbollit!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments